Bangladeş’deki yetimhanede,  yine bu ülkede bulunan Arakan kamplarında ve Afrika ülkesi Burundi’de Ramazanın ilk günüyle birlikte başlayan iftar programlarımız devam ediyor.

Yurtdışındaki Ramazan organizasyonlarımız devam ediyor. 2020 Ramazan faaliyetlerimiz kapsamında Bangladeş’deki yetimhanede, yine bu ülkede bulunan Arakan kamplarında ve Afrika ülkesi Burundi’de Ramazanın ilk günüyle birlikte başlayan iftar organizasyonlarımız devam ediyor.

Bangladeş’deki Rohingya Yeni Pazar Yetimhane Medresesi’nde yetimlere iftar yemeği verdik. İftarı Bangladeş-Arakan Yardımlaşma Platformu’nun destekleriyle gerçekleştirdik.

Öte yandan Afrika ülkesi Burundi’nin Nyanza-lac şehrindeki bir yetimhanede de iftar programı düzenledik. Hayırseverlerimizin desteğiyle gerçekleştirdiğimiz iftar yemeklerinden bugüne kadar 550 kişi istifade etti.

Ramazanın sonuna kadar Bangladeş’te 700 kişiye, Arakan kamplarında 1600 kişiye, Burundi’de ise 500 kişiye iftar yemeği vermeyi hedefliyoruz. İftar organizasyonlarımız Ramazan ayı boyunca devam edecek.