Genel Başkanımız Mustafa Yıldız yoğun bir programı gerçekleştirmek için uzun bir aradan sonra bugün yeniden Çad’a gitti.

Dünyayı etkisi altına alan Covid -19 hastalığı sebebiyle uzun süredir Çad’a gidemeyen Genel Başkanımız Mustafa Yıldız, yoğun bir programı gerçekleştirmek için bugün yeniden Çad’a gitti. Yıldız, bir ay boyunca Çad’da kalarak projelerin hızlandırılması ve tamamlanması için yoğun bir çalışma temposu gerçekleştirecek.

Başkanımızın Çad’daki program akışı şöyle:

– Yapımı tamamlanan EROL BATTAL KIZ YETIMHANESİ açılış için hazır hale getirilecek.

– Covid -19 hastalığı sonucu kaybettiğimiz merhum Salih Menderes Günaydın adına yaptıracağımız “SALİH MENDERES DOĞUM KLİNİĞİ” ile “MERYEM TÜTÜNCÜLER MESCİDİ” inşaatına başlanılacak.

– 1000. Su Kuyumuz için Başkent Encemine’de yaptırmaya karar verdiğimiz özel projemiz TÜRKİYE ÇEŞMESİ’nin yapımına başlanacak.

– Çad Milli Eğitim Bakanlığı ile yaptığımız protokol kapsamında salgına karşı korunsunlar diye Başkent Encemine’de suyu olmayan 109 okula kuyu ve çeşme yaptırılalacak.

– Bokoro’da yaptırdığımız KARDEŞLİK SEFERBERLİĞİ MEDRESESİ’NİN inşaatını tamamlanıp açılışı yapılacak.

– Ayrıca yetimlere, yetim annelerine, engellilere, ceza evlerine, medreselere, okullara, üniversitelere, kısacası toplumun birçok kesimine yönelik pek çok projemiz var.