Çad’da 2000. Su Kuyumuzu Açtık

2018 yılından beri  insani yardım faaliyeti yürüttüğümüz Çad’da 2000. su kuyumuzu açarak 1 milyon insanı temiz suya kavuşturduk.

2018 yılında Mustafa Yıldız önderliğinde kurulan ve kurulduğu günden bu yana Afrika ülkesi Çad’da insani yardım faaliyetleri yürüten Derneğimiz susuzluğun en yoğun yaşandığı ülkelerden biri olan Çad’da 2.000 su kuyusunu açtı.

Çad’ın şehirlerinde, kasabalarında, köylerinde ve kırsal kesimlerinde hemen her gün su kuyusu açarak insanları temiz suya kavuşturan İDEA Çad’daki 2000. su kuyusunu “Türkiye-Çad Dostluk Çeşmesi” adıyla başkent Encemine’deki Encemine Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin bahçesinde açtı.

Çalışmaları denetlemek için Çad’da bulunan ve “Türkiye-Çad Dostluk Çeşmesi”’nin açılışını gerçekleştiren Genel Başkanımız Mustafa Yıldız konuyla ilgili bir açıklama yaparak şunları dile getirdi: “Biz inandık, bağışçılarımız da bize güvendiler. Onların güvenini boşa çıkarmamak için gece gündüz çalıştık, kısa sürede 2000 kuyuya ulaştık. Bu sayede 1 milyon kişi temiz suya kavuştu.”

“Şimdi yeni hedefimiz 3.000 kuyu” diyen Yıldız sözlerini şöyle tamamladı: “Allah’ın yardımı ve sizlerin desteği ve duasıyla inşallah yılsonuna kadar 3000 kuyuya ulaşmayı hedefliyoruz. Çad’da temiz suya ulaşamayan tek bir kişi kalmayıncaya kadar çalışmalarımız devam edecek inşallah.”

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Son Eklenenler

Kurbanda bu yıl da Afrika’dayız.

İDEA olarak bu yıl kurbanlarınızı Afrika’nın en yoksul ülkelerinden Çad, Uganda, Tanzanya ve Kenya’da keseceğiz. Kurban alımlarını gerçekleştirdik. Kurbanlarımız büyükbaş

Devam »

İDEA’YA TEŞEKKÜR BERATI

Çad İletişim Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Abdurrahman Gulamala, Dernek Başkanımız Mustafa Yıldız’a İdea’nın Çad’daki faaliyet ve çalışmalarından dolayı hükümet adına

Devam »