Çad’daki faaliyetlerimiz her geçen gün artıyor. Ekiplerimiz bu yoğun faaliyetleri gerçekleştirmek üzere dönüşümlü olarak Çad’a gidip geliyor. Bu kapsamda Dernek Başkanımız Mustafa Yıldız da halihazırda Çad’da bulunuyor.

Başkanımız Mustafa Yıldız öncülüğünde Çad’da gerçekleştireceğimiz faaliyet programı şöyle:

-Başkent Encemine’de kiraladığımız yeni ofis binamızın açılışını gerçekleştireceğiz. Burada açmayı planladığımız Çad Araştırmaları Merkezi ve Eğitim Merkezimizin hazırlıklarını yapacağız.

-TİKA ile birlikte açacağımız 40 kadına eğitim verecek ve istihdam sağlayacak dikiş ve nakış atölyemizi açılışını yapacağız.

-Engellilere mesleki eğitim ve istihdam sağlayacak sabun üretim atölyesini açacağız.

-İnşaatı tamamlanan Suffe Medresesinin açılışını yapacağız.

-Erol Battal Kız Yetimhanesi inşaatına başlamak için yer tespiti yapacağız.

-Encemine’deki İstanbul Caddesinde yapılması düşünülen 15 Temmuz Şehitleri Parkı için neler yapılabileceğini değerlendireceğiz.

-Adalet Bakanlığı bahçesinde yaptıracağımız Prof. Dr. Necmeddin Erbakan mescidi ve su kuyusunun çalışmalarını başlatacağız.

-Bokoro şehrinin şehir su şebekesi için jeneratör sorununu halledeceğiz.

-Çiftçilere mini çapa traktörleri dağıtımı projesi için gerekli çalışmaları başlatacağız.

-Çad’daki kültürel hayatı desteklemek amacıyla Kitabe Yayınevi’nde bastırarak beraberimizde götürdüğümüz 3. kitabımız olan Çad Yüksek İslam Konseyi Başkanı Şeyh Muhammed Hatır İsa’nın kitabının dağıtım programını gerçekleştireceğiz.

-İlkokul öğrencilerine kırtasiye yardımı yapacağız.

-Kısa sürede 500’e yaklaşan su kuyuları ile yüzbinlerce insan suya kavuştu. Su kuyuları açılışlarımız hızla devam edecek.

-Bu projelerin yanısıra Çad’da daha verimli çalışmalar yapabilmek için başta bazı Bakanlar olmak üzere pek çok resmi ve sivil eşhas ile görüşmeler yapacağız.