“Çad’da Susuz Okul Kalmayacak” Projemiz Devam Ediyor

Yaklaşık yüz bin öğrencinin temiz suya kavuşmasını sağlayacak olan “Çad’da Susuz Okul Kalmayacak” projemiz tüm hızla devam ediyor.

Çad’ın başkenti Encemine’de suyu olmayan 109 okulun su sorununu çözmek için 14 Ekim 2020 tarihinde Çad Milli Eğitim Bakanlığı ile imzaladığımız protokol kapsamında “Çad’da Susuz Okul Kalmayacak” projemiz tüm hızla devam ediyor.

Depolu, güneş enerjili ve çeşmeli su kuyularının açılışını gerçekleştirmek ve bir dizi temaslarda bulunmak üzere Çad’a giden Genel Başkanımız Mustafa Yıldız dün Çad Milli Eğitim Bakanı Ebubekir Sıddık’ın da katılımı ile Digel Lisesinde Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı merhum Mithat Sevin adına yaptığımız depolu su kuyusunun açılışını gerçekleştirdi. Açılış töreninde Memur Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi ile Eğitim-Bir Sen Afyonkarahisar İl Başkanı Mustafa Arslan da da hazır bulundu.

Öte yandan Genel Başkanımız Mustafa Yıldız ve İDEA heyeti bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. İlk olarak TİKA Çad koordinatörü Melih Ateş ziyaret edilerek çeşitli istişarelerde bulunuldu. Daha sonra Maarif Vakfı Müdürü İbrahim Duman ziyaret edildi. Aynı gün Encemine Büyükelçiliğimize de bir ziyaret gerçekleştirildi.

Başkanımız Yıldız ve beraberindeki heyet daha sonra Çad Adalet Bakanı Cuma Arabi’yi de ziyaret ederek İDEA’nın çalışmaları hakkında istişarelerde bulundu. Heyetimiz son olarak Çad Adalet Bakanlığı’nın bahçesinde yaptırdığımız Necmettin Erbakan hocanın adını taşıyan  mescidi ziyaret etti.

Bir süre çalışmaları yerinde denetleyecek olan Başkanımız Mustafa Yıldız’ın Çad’daki temasları devam ediyor.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Son Eklenenler