İslahiye Temsilciliğimiz yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında farkındalığı artırmaya yönelik esnafa 5 bin ücretsiz maske dağıttı.

Derneğimizin İslahiye Temsilciliği yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında dün esnafa 5 bin maske dağıttı.

Başkanımız Mustafa Yıldız, Demokrasi Meydanı’nda gazetecilere yaptığı açıklamada, ağırlıklı olarak yurt içinde ve dışında yardım faaliyetleri gerçekleştirdiğimizi, Kovid-19 salgını nedeniyle yurt içindeki faaliyetlerimizi artırdığımızı belirtti.

Farkındalığı artırmaya yönelik esnafa ücretsiz maske dağıttığımızı ifade eden Yıldız, İslahiye’de ilk etapta 5’erli poşetler halinde 5 bin maske dağıtılacağını, diğer il ve ilçelerde de benzer faaliyetlerin yapılacağını söyledi.

Türkiye’nin salgın sürecini başarılı bir şekilde yürüttüğünü dile getiren Başkanımız Mustafa Yıldız, salgın döneminde, uçuş yasağı sürecinde su kuyusu ve yetimhane açmak üzere Çad’da bulunan arkadaşlarımızın Türkiye’ye getirilmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti belirterek, “Dünyanın neresinde olursak olalım yalnız olmadığımızı bizlere hissettiren başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm devlet büyüklerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Maskeleri alan esnaf, dernek yetkililerimize teşekkür etti.