Derneğimizin Kilis İl Temsilciliği düzenlenen törenle açıldı. Necmettin Şekeroğlu’nun temsilcilik görevine getirildiği açılış programına çok sayıda davetli katıldı.

İDEA Kilis il temsilcilik görevine Necmettin Şekeroğlu getirilirken açılış programına Derneğimizin Genel Başkanı Mustafa Yıldız ve Yönetim kurulu üyeleri, Kilis Belediye Başkan Yardımcısı Servet Ramazan, Memur-Sen Kilis il Başkanı Bekir Şen ile birlikte vatandaşlar katıldı.

İDEA Kilis il Temsilcimiz Necmettin Şekeroğlu temsilciliğin açılışından önce yaptığı konuşmada şunları dile getirdi: “Ben İDEA ile bundan 2 yıl önce tanıştım. Aslında Genel Başkanımız Sayın Mustafa Yıldız Bey ile tanışmamız 35 yılı buluyor. İDEA’nın hizmetlerini yakından takip ediyordum. Yılbaşı öncesinde ÇAD’a gitme şansımız olmuştu. Oradaki eksiklikleri, orada yaşananları gördükçe halimize ne kadar şükür etsek az diye düşündüm. ÇAD’da su bulmak için saatlerce yürüyen insanların olduğunu düşünürseniz günün büyük bir bölümünü su aramakla geçirdiğini anlarsınız.

İDEA olarak ÇAD’da su kuyusu açmak bizlere de nasip oldu. İnsanların suya kavuşma anı inanın görülmeye değer. Su medeniyettir. Su olmaz ise hiç bir şeyin olması mümkün değil. Bizlere bu görevi tevdi eden Genel Başkanımız Mustafa Yıldız’a ve Yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.”

İDEA olarak çok güzel hizmetler yaptığımızı, yapmaya da devam edeceğimizi belirten Genel Başkanımiz Mustafa Yıldız ise şöyle konutu: “İDEA, toplumsal değerleri önemseyen; herhangi bir ulusal ve uluslararası yapı ile organik bir ilişkisi olmayan, herhangi bir cemaate, gruba yahut hizbe yaslanmayan, ulusal ve uluslararası hukuka riayet eden bir sivil toplum kuruluşudur.

İDEA herkese iyilik, her zaman iyilik, her yerde iyilik ve her şekilde iyilik şiarı ile yola çıkan, mazlumun dinini, kavmini, mezhebini, meşrebini sormayan, ortak paydası iyilik olan gönüllülerin gerçekleştirdiği bir iyilik hareketidir. Derneğimiz Kamerun, Tanzanya, Filistin, Suriye, Yemen ve Türkiye’de birtakım yardım organizasyonları yapmakla birlikte ağırlıklı olarak Çad’da faaliyet göstermektedir.”