M.Salih Günaydın Doğum Kliniği’ni Hizmete Açtık

İDEA olarak Çad’ın Bongor vilayetine bağlı Moulkou kasabasında yaptırdığımız “Menderes Salih Günaydın Doğum Kliniği”ni törenle hizmete açtık.

21 Nisan 2020 tarihinde Covid 19 hastalığından vefat eden dernek gönüllümüz Menderes Salih Günaydın adına Çad’da doğum kliniği açtık. “Menderes Salih Günaydın Doğum Kliniği” adını taşıyan doğumhanenin açılışı için tören düzenledik. Törene Genel Başkanımız Mustafa Yıldız ve İDEA ekibi ile Çad resmi yetkilileri ve halk katıldı.

Genel Başkanımız Yıldız kliniğin açılışıyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Salih abi İDEA gönüllüsü olarak Çad’a gelmiş, Çad dönüşü Covid hastalığından vefat etmişti. İnşallah onun adına açılan bu doğum Kliniği Çad’daki çocukların doğumdan kaynaklanan ölümlerin azalmasına vesile olacak. Kendisi vefat etse de adı yaşamaya ve yaşatmaya devam edecek. Bu klinikte doğan ilk çocuğa erkek olursa Salih, kız olursa Saliha adı verilecek. Salih abinin arkadaşları olan bağışçılarımızdan Allah razı olsun.”

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Son Eklenenler

Kurbanda bu yıl da Afrika’dayız.

İDEA olarak bu yıl kurbanlarınızı Afrika’nın en yoksul ülkelerinden Çad, Uganda, Tanzanya ve Kenya’da keseceğiz. Kurban alımlarını gerçekleştirdik. Kurbanlarımız büyükbaş

Devam »

İDEA’YA TEŞEKKÜR BERATI

Çad İletişim Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Abdurrahman Gulamala, Dernek Başkanımız Mustafa Yıldız’a İdea’nın Çad’daki faaliyet ve çalışmalarından dolayı hükümet adına

Devam »