Çad Adalet Bakanlığı’nın bahçesine Selçuklu mimari tarzına uygun inşa ettiğimiz Prof. Dr. Necmeddin Erbakan ve Müzeyyen Şekeroğlu Mescidi’ni törenle açtık.

İş adamı Necmeddin Şekeroğlu’nun katkılarıyla Çad Adalet Bakanlığı’nın bahçesine yaklaşık 60-70 kişinin ibadet edebileceği Selçuklu mimari tarzında bir mescid inşa ettik. Mescidin açılışını Başkanımız Mustafa Yıldız, Adalet Bakanı Cuma Arabi, Yüksek İslam Konseyi Genel Sekreteri Şeyh Abduddaim ve bakanlık bürokratları birlikte gerçekleştirdi.

Açılış töreninde bir konuşma yapan Başkanımız Mustafa Yıldız şunları dile getirdi: “Şu anda Çad’ın başkenti Encemine’de, Adalet Bakanlığı’nın bahçesinde yaptırdığımız Prof. Dr. Necmeddin Erbakan ve Müzeyyen Şekeroğlu Mescidi’nin açılışı için buradayız. Sayın Adalet Bakanı Cuma Arabi ve Yüksek İslam Konseyi Genel Sekreteri Şeyh Abduddaim de bizimle birlikteler. Aynı zamanda bakanlığın saygıdeğer bürokratları da buradalar. Bu mescid hem bakanlık personeline hem de buraya gelen misafirlere hizmet verecek inşallah. Ben, bu mescidin yapılmasını sağlayan Kilis’ten Necmeddin Şekeroğlu’na teşekkür ediyorum. Allah hayırlarını kabul etsin. İnşallah önümüzdeki günlerde, başka yerlerde ve kurumlarda mescitler yaptırmayı sürdüreceğiz. Bundan böyle diğer projelerimizin yanı sıra bu tür projelere de devam edeceğiz.”

Yıldız’ın konuşmasından sonra Çad Adalet Bakanı Cuma Arabi ve Yüksek İslam Konseyi Genel Sekreteri Şeyh Abduddaim kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Şeyh Abduddaim konuşmasında, yaptıklarından ötürü İDEA’ya teşekkür etti. Bu mescidi sadece Adalet Bakanlığı ile sınırlı tutmamamız gerektiğini belirten Şeyh Abduddaim, bütün bakanlıkların bahçesine birer mescid yapmamızı istedi. Başkanımız Yıldız ise, Şeyh Abduddaim’in talebinin yerine getirileceğini belirtti.

Konuşmaların ardından besmele çekilerek kurdele kesimi yapıldı ve mescide girildi. Mescidde şükür ve vakit namazı kılınarak dualar edildi.