Derneğimizin Konya Temsilciliği, Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yazır Ek Bina Pandemi bölümünde çalışan sağlık işçilerini yalnız bırakmadı.

Kamu Hastaneleri Birliği Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği işbirliğiyle, Yazır Ek Bina Pandemi bölümünde çalışan, idarenin tespit ettiği temizlik işçileri, özel güvenlikçiler ve düşük maaşlı personele Coronavirüsle mücadelede gösterdikleri gayret ve fedakarlıktan ötürü teşekkür mahiyetinde 200 adet gıda kolisi dağıttık. Dağıtımda derneğimizin gönüllüleri, Hastane Başhekimi Doç. Dr. Mehmet Ali Eryılmaz, Başhekim yardımcısı Dr. Funda Toprak ve diğer kurum yetkilileri hazır bulundu.

Organizasyon kapsamında derneğimizin Konya Temsilcisi M. Celal Çimen, hastane Başhekimi Doç. Dr. Mehmet Ali Eryılmaz’ı makamında ziyaret etti. Çimen ziyaret sırasında, Afrika ülkesi Çad’dan getirilen ve “Luh” adı verilen Kur’an-ı Kerim levhalarını Başhekim Doç. Dr. Mehmet Ali Eryılmaz ve Başhekim yardımcısı Dr. Funda Toprak’a hediye etti.

Hastane Başhekimi Eryılmaz, organizasyondan ötürü dernek gönüllülerimize teşekkür etti. Konya temsilcimiz M.Celal Çimen ise sağlık camiasının bu sıkıntılı süreçte özveriyle çalışmalarını takdir ettiklerini, ülkemizin bu mücadelede gurur duyulacak bir başarı ivmesi yakaladığını belirterek tüm personele kolaylık ve sağlık dolu günler dileğinde bulundu.

İDEA olarak yaklaşık 2 yılda Afrika’nın kalbi diye tabir edilen ve çok fakir bir ülke olan Çad’da 800’e yakın Su Kuyusu açtığımızı belirten M.Celal Çimen, ülke insanının temiz içme suyuna kavuşmaları için her gün gayretle çalıştıklarını dile getirdi.

Çimen sözlerini şöyle sürdürdü: “Çad’da halen su kuyusu açmaya devam ediyoruz. Yetimhanelerin tefrişatları ile birlikte gıda ve diğer ihtiyaçlarını karşılıyor, dikiş atölyelerimizden mezun olan kadınların evlerinde kendi atölyelerini kurmalarına yardımcı oluyoruz. Okul ve medrese inşaatları ile küçük mescitler yapmayı sürdürüyoruz.

Çad’da; Çadlı entelektüellerin eserlerinin basımı, tutuklulara cezaevlerinde seminerler, yetim anneleri projeleri, kurban bayramlarında kurban organizasyonları, elbise dağıtımları, mushaf dağıtımları gibi faaliyetlerimiz ve projelerimiz devam ediyor.”

Çimen son olarak  derneğimizin Çad’ın başkenti Encemine’de bir ofisinin olduğunu, Çad’daki faaliyetlerimizi Türkiye Büyükelçiliği, TİKA, Maarif Vakfı, Çad Adalet Bakanlığı, Çad İçişleri Bakanlığı, Çad Milli Eğitim Bakanlıkları ve Çad Yüksek İslam Konseyi (DİYANET) ile koordineli bir şekilde yaptığımızı dile getirdi.

M. Celal Çimen ayrıca, Konya halkının Çad’da su kuyusu açma konusunda derneğimize çok destek verdiğini de sözlerine ekledi. Çimen, “Bundan ötürü Konyalı hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.