Mezun olan 10 kursiyer yetim annesi için Dernek Başkanımız Mustafa Yıldız ve İDEA ekibinin katılımıyla 15 Ağustos 2019’da bir tören düzenlendi. Boyunlarına Çad bayrağı renklerinden oluşan tülbentler takan ve rengarenk elbiseler giyen kursiyerler törende büyük bir sevinç yaşadı.

Başkent Encemine’deki ofis yerleşkemizde bulunan Yetim Anneleri Dikiş Atölyesi’nden mezun olan 10 yetim annesine törende birer adet dikiş makinesi hediye edildi. 6 aylık kurs süresi boyunca atölyedeki annelere hem dikiş öğretildi hem de derneğimiz tarafından maaş verilerek ev ekonomilerine katkıda bulunuldu.

Mezun olan yetim anneleri bundan böyle evlerinde çalışarak bizim için elbise dikmeye devam edecekler, biz de onlara maaşlarını vermeye devam edeceğiz. Onların diktiği elbiseleri yetim ve yoksul çocuklara dağıtarak onları sevindireceğiz.

Kursun ilk dönemi 1 koordinatör, 3 usta öğretici ile tamamlanırken derneğimiz ikinci dönem için 10 kişilik yeni kursiyer aldı. Yeni grup da yine aynı şekilde ofis yerleşkemizde kurulan atölyede hem dikiş dikmeyi öğrenecek, hem maaşlarını alacak. Onların diktikleri kıyafetleri biz yine yetim ve yoksul çocuklara dağıtmaya devam edeceğiz.

Çad’daki Dikiş Atölyemizde yetim annelerine hem mesleki eğitim veriyoruz, hem istihdam oluşturuyoruz hem de insani yardım yapıyoruz. Kısacası hayırseverlerin yaptığı bir yardımı üç iyiliğin inşaşı için kullanıyoruz.